Montaż fototapety

Montaż fototapety fizelinowej

Poniżej kilka wskazówek w przypadku naklejania naszych tapet. W przypadku zamawiania samych wydruków zawsze polecamy skorzystanie z usług doświadczonych tapeciarzy. Tapeta nie jest także rozwiązaniem, które ukryje mankamenty ściany. W tym wypadku można zastosować wydruki na sztywnym podłożu PCV. Podłoże pod tapety musi być należycie przygotowane. W przeciwnym wypadku, nawet bardzo dobrze naklejona tapeta może odpadać, np. razem z tynkiem czy starą farbą.     

Jaki klej do aplikacji fototapety 
Klej do tapet fizelinowych:  
najlepszy będzie klej gotowy: MASTERLINE CONTRACT HEAVY  firmy WALLFIX
alternatywnie: Metylan Direct do tapet fizelinowcyh
Nanoszenie kleju
Klej nanosimy tylko ścianę, zalecamy lekko zwilżyć tapetę po stronie pleców (tam gdzie nie ma nadruku) wilgotna szmatką - delikatnie zmiękcza to materiał powodując że łatwiej się układa
Zakładka między brytami
Tapeta jest podzielona do druku na pasy pionowe. Między pasami jest zakładka (zachodzący na siebie wydruk). Szerokość zakładki to od 5-20 mm - zależy od preferencji osoby naklejającej tapetę. Przy składaniu zamówienia prosimy o informację jaka zakładka ma być między brytami/pasami. Standardowo ustawiamy zakładkę na 10 mm.  Zakładka jest wycinana po nałożeniu i spasowaniu brytów.
Grunt

Kluczowy element przygotowania ściany. Nie wybierajmy najtańszego produktu.
Zaoszczędzimy może kilka złotych na starcie, ale efekty mogą być opłakane.
Bardzo dobrym gruntem jest Capasol z firmy Caparol. Jest to rozwiązanie bardzo drogie, aczkolwiek polecane do ścian które mają kilka warstw lub nie jesteśmy pewni ich jakości wykonania. Polecamy także grunt głęboko penetrujący CT 17 z firmy Ceresit. Należy położyć 3 warstwy tego gruntu. Pomiędzy nakładaniem warstw nie trzeba czekać aż całkowicie wyschnie warstwa poprzednia. Efekt pożądany to gładka, lekko lepka powierzchnia. 

Ceresit C17 -  przy 2 warstwach rozrobić grunt 1 do 2 z wodą, położyć 2 warstwy raz za razem na świeżo.    

Płyta karton-gips- bez żadnej warstwy farby
Płytę kg należy odczyścić z ewentualnych pyłów, wszelkie nierówności zaszpachlować. Następnie całość dokładnie zagruntować mleczkiem typu uni-grunt.
Najlepiej pokryć ścianę 2 warstwami. Poczekać aż wyschnie. 
Ściana z farbą wodną
Ścianę należy odczyścić z ewentualnych pyłów i zabrudzeń, usunąć odpadający tynk, wszelkie nierówności i ubytki zaszpachlować. Następnie całość dokładnie zagruntować mleczkiem typu uni-grunt. Najlepiej pokryć ścianę 2 warstwami. Poczekać aż wyschnie. 
Jeśli ściana jest pokryta wieloma warstwami farby i nie mamy pewności czy były one prawidłowo nakładane niestety jest ryzyko, że po aplikacji tapety stare tynki zaczną odpadać wraz z wydrukiem. 
Ściana z farbą olejną
Bardzo trudna powierzchnia. Mleczko typu uni-grunt czy klej spłynie po takiej ścianie. Można spróbować zagruntować ścianę gruntem z piaskiem kwarcowym. Następnie na tak przygotowaną ścianę położyć gładź i całość
dokładnie zagruntować mleczkiem typu uni-grunt

Powyższe wytyczne mają na celu pomóc Państwu rozwiać ewentualne wątpliwości. Przygotowaniem ściany zajmuje się inwestor lub ekipa budowlana inwestora.
Za aplikację tapety i jej trwałość, na należycie przygotowanej ścianie odpowiada tylko i wyłącznie osoba aplikująca tapetę.
Nie ponosimy odpowiedzialności za źle naklejoną tapetę. Każdy wydruk jest gotowy do naniesienia go na ścianę.  

W galerii poniżej krok po kroku aplikacja fototapety na papierze lateksowym w naszym biurze.