Druk na folii samoprzylepnej

Druk na folii samoprzylepnej ma bardzo wiele zastosowań w zależności od użytej folii i podłoża na którą jest naklejana. Oferujemy wysokiej jakości druk na folii atramentami ekosolwentowymi oraz solwentowymi. Cena druku uzależniona jest od wybranej folii.

Druk wielkoformatowy Lublin - Folia Baner Siatka

Zamów online: https://www.sklep.egoart.pl/druk-wielkoformatowy-na-wymiar

 

Rodzaje folii

Rodzaj folii  

Folia monomeryczna

Ekonomiczna krótkookresowa folia  PCW o grubości 80-100 mikronów. Trwałość materiału do 3 lat. Powleczone klejem przezroczystym, trwałym akrylowym na bazie wody. Przeznaczone na podłoża płaskie lub lekko zakrzywione.  Materiał uniwersalny. Zalecany laminat. Folia występuje w kolorze białym i bezbarwna, matowa lub błyszcząca.

Zastosowanie: płaskie powierzchnie, szyldy, płaskie burty samochodów, standy, obrazy. 

Producent: Avery, szerokość rolki  106, 137, 160 cm

 

Folia z klejem kropkowanym Easy DOT (łatwa w naklejaniu)

Neschen Easy DOT White to folia, która umożliwia łatwą i szybką aplikację bez udziału grupy specjalistów - nawet przy wyklejaniu dużych powierzchni! Folia posiada specjalny klej DOT, który umożliwia łatwą aplikację bez bąbli oraz ewentualne przeniesienie aplikacji w inne miejsce bez utraty właściwości klejących materiału. W razie błędu przy naklejaniu folia daje możliwość poprawki bez szkody dla końcowego efektu. Materiał idealny do aplikacji: P.O.S., witryn sklepowych, dekoracji wnętrz i mebli, wewnętrznej reklamy i oznakowań. Neschen Easy DOT to folia monomeryczna z PCW o grubości 100 µm. Dostępna jest w wersji białej połysk lub mat. Folia posiada atest trudnopalności B1 oraz M1. Folia dedykowana jest do zastosowań wewnętrznych i tymczasowych zewnętrznych.

Zobacz film

Zastosowanie: płaskie powierzchnie, lekko zakrzywione, witryny, promocje, wlepki

Producent: Neschen Produkt: Neschen Easy DOT White, szerokość rolki  mat 105, 137, 155 cm, błysk 137 cm

 

Folia monomeryczna biała na szarym kleju

Błyszcząca lub matowa. Trwałość materiału do 4 lat. Na szarym kleju permanentnym lub usuwalnym. Przeznaczone na podłoża płaskie lub lekko zakrzywione.  Materiał uniwersalny. Szary klej blokuje prześwitywanie grafik z podłoża - idealne przy naklejaniu na powierzchnie już wcześniej zadrukowane. 

Zastosowanie: płaskie powierzchnie, szyldy, zaklejanie powierzchni zadrukowanych

Dla przedłużenia trwałości wydruku zalecany monomerowy laminat UV

 

Folia OWV okienna - perforowana

Folia One Way Vision to perforowana - siatka, z czarnym tyłem po naklejeniu daje efekt lustra weneckiego. Folia PCW, okienna, dziurkowana na całej powierzchni, dzięki czemu przepuszcza światło. Z zewnątrz otrzymujemy grafikę pełnokolorową nietransparentną, od wewnątrz nie tracimy widoczności.   

Efekt lustra weneckiego nie zachodzi gdy wewnątrz pomieszczenia jest większe natężenie światła niż na zewnątrz (często można to zaobserwować w zimę, gdy w lokalu jest zapalone światło a na dworze jest już ciemno - w tym wypadku grafika jest ledwo lub niewidoczna)

Zastosowanie: płaskie szyby, witryny, wystawy sklepowe

 

Folia polimerowa

Średniookresowa  samoprzylepna biała błyszcząca folia PCW. Stosowana do płaskich lub lekko pofałdowanych, zakrzywionych powierzchni - trwałe szyldy, grafika na pojazdach. Trwałość materiału do 7 lat. Dzięki swojej elastyczności - dopasowuje się do podłoża. Zawiera tzw. pamięć kształtu - po naklejeniu na głębokie przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu. Grubości 70 mikronów. Folia polimerowa błyszcząca z klejem kryjącym permanentnym.

Zastosowanie: płaskie i lekko zakrzywione  powierzchnie, szyldy, na samochodach bez wklejania w przetłoczenia

 Produkt: Oracal
szerokość rolki:  105, 137, 152 cm

 

Folia polimerowa LG3880 do ścian i podłóg

(klej ok 4x mocniejszy od monomeru)

Specjalna folia do chropowatych powierzchni . Produkt ten można łatwo zastosować na ścianach z cegły lub betonu. LD3880 oferuje wysoką przyczepność początkową. Jest używana do  krótkoterminowych aplikacji. Produkt ma znakomitą stabilność wymiarową, a wydajność w szerokim zakresie warunków klimatycznych i fizycznych

Zastosowanie: chropowate materiały, ściany, podłogi

Producent: LG, szerokość rolki:  137  cm

 

Folia wylewana

Długookresowa folia o grubości 50 mikronów. Błyszcząca folia wylewana na kleju permanentnym kryjącym.

Zastosowanie: całościowe oklejanie pojazdów z przetłoczeniami (wypukłości i wklęsłości)

Producent: Oracal, szerokość rolki:  105, 137, 152 cm

 

Zastosowanie

Poniżej przedstawiamy najczęstsze zastosowania:

Pełnokolorowe plansze, szyldy reklamowe

Wydruk solwentowy wykonany na folii możemy następnie nakleić na bardzo duże spektrum materiałów np. sztywne płyty takie jak pcv, plexi, warstwowe aluminium (dibond). Dzięki temu uzyskamy planszę reklamową którą możemy zamocować na zewnątrz jako szyld reklamowy bądź w wewnątrz jako różnego rodzaju ekspozycje (np. dekoracje, cenniki).


Reklama na szybych, witrynach

Wydruk na folii samoprzylepnej można także nakleić na szybę uzyskując reklamę na witrynach. W zależności od użytej folii wydruk możemy nakleić od zewnątrz lub od wewnątrz. Dostępne są folie pełne lub perforowane. Folie perforowane dają efekt lustra weneckiego - z zewnątrz widoczna jest reklama a od wewnątrz widzimy co się dzieje za szybą.


Reklama na pojazdach

Wydruki na folii mają także zastosowanie przy oklejaniu pojazdów. Drukując na specjalnej folii wylewanej możemy okleić obłe kształty pojazdów, dzięki właściwością folii która adaptuje się do podłoża. Na płaskie powierzchnie np. kontenery, chłodnie stosujemy folię polimerową lub monomerową.


Naklejki w dowolnym kształcie

Łącząc technikę druku solwentowego  z techniką cięcia ploterem możemy wyprodukować naklejki o dowolnym kształcie. Możemy wyprodukować dowolny wzór naklejek na folii samoprzylepnej, a następnie wyciąć dowolny kształt w zadrukowanej folii, dzięki temu otrzymujemy pełnokolorowe naklejki o dowolnym kształcie.


Dekoracje w domu lub biurze

Folię można także nakleić na szybę lub płytę meblową. Wydruk naklejony na szybę a następnie zamocowany między szafkami kuchennymi nada jej indywidualny charakter. Folia ma także zastosowanie w szafach przesuwnych. Możemy wykonać dowolny wzór przesłany przez klienta lub wybrany z obszernej bazy grafik na stronie www.123rf.com (30 zł netto / zdjęcie)