Tabliczki grawerowane

Grawerowane tablice, tabliczki na drzwi i stojące, tabliczki opisowe i znamionowe, tabliczki na drzwi wykonujemy za pomocą precyzyjnego lasera CO2, który pozwala na wykonanie bardzo drobnych znaków i liter. Wykonujemy zarówno małe tabliczki opisowe dla różnych maszyn i urządzeń, identyfikatory jak i duże tablice -np. certyfikaty, dyplomy, tablice pamiątkowe itp.

Grawerowanie polega na spaleniu wierzchniej warstwy materiału z grawerowanego elementu przez strumień światła emitowany przez laser. W ten sposób odsłaniana jest druga-podstawowa warstwa płyty będąca w kolorze kontrastowym do warstwy wierzchniej. To jaki kolor będzie miał grawer zależy od wybranego materiału.

tabliczka_duza_laminat_zloty_szczotkowany_grawer_szyld

Laminaty są specjalnymi tworzywami z barwioną powierzchnią. Ilość dostępnych kolorów jest ograniczona - dostępne można zobaczyć we wzornikach (zobacz pełny wzornik). Do eleganckich tablic grawerowanych najczęściej wykorzystuje się materiały z metalizowaną powierzchnią w kolorze złotym, srebrnym lub miedzianym o fakturze szczotkowanego metalu. Są one odporne na warunki atmosferyczne. Nie pokrywają się śniedzią, patyną, nie rdzewieją. 

grawerowanie_aluminium_tabliczki

Grawerowanie laserem przeznaczonym do znakowania poprzez usunięcie lub zmianę struktury materiału pod wpływem  promienia lasera. Efekt (kolor) znakowania zależy od rodzaju podłoża. Znakowanie w anodowanym aluminium polega na wypaleniu barwnika, jakim jest nasączona warstwa anodowana. Znakowanie jest trwałe, nieusuwalne, odporne na warunki atmosferyczne i agresywne środowiska.

 

grawer_stal_nierdzewna

Tabliczki ze stali nierdzewnej są grawerowane za pomocą lasera YAG. W wyniku grawerowania nadpalana jest powierzchnia blachy. Sam grawer jest delikatnie wyczuwalny pod palcem. Takie tabliczki doskonale sprawdzają się na różnego rodzaju urządzeniach i maszynach przemysłowych.