Media do druku

Media do druku

folie samoprzylepne

 Rodzaje folii samoprzylepnych do druku wielkoformatowego

Rodzaj folii  

Folia monomeryczna

Ekonomiczna krótkookresowa folia  PCW o grubości 80-100 mikronów. Trwałość materiału do 3 lat. Powleczone klejem przezroczystym, trwałym akrylowym na bazie wody. Przeznaczone na podłoża płaskie lub lekko zakrzywione.  Materiał uniwersalny. Zalecany laminat. Folia występuje w kolorze białym i bezbarwna, matowa lub błyszcząca.

Zastosowanie: płaskie powierzchnie, szyldy, płaskie burty samochodów, standy, obrazy. 

Producent: Avery, szerokość rolki  106, 137, 160 cm

 

Folia z klejem kropkowanym Easy DOT (łatwa w naklejaniu)

Neschen Easy DOT White to folia, która umożliwia łatwą i szybką aplikację bez udziału grupy specjalistów - nawet przy wyklejaniu dużych powierzchni! Folia posiada specjalny klej DOT, który umożliwia łatwą aplikację bez bąbli oraz ewentualne przeniesienie aplikacji w inne miejsce bez utraty właściwości klejących materiału. W razie błędu przy naklejaniu folia daje możliwość poprawki bez szkody dla końcowego efektu. Materiał idealny do aplikacji: P.O.S., witryn sklepowych, dekoracji wnętrz i mebli, wewnętrznej reklamy i oznakowań. Neschen Easy DOT to folia monomeryczna z PCW o grubości 100 µm. Dostępna jest w wersji białej połysk lub mat. Folia posiada atest trudnopalności B1 oraz M1. Folia dedykowana jest do zastosowań wewnętrznych i tymczasowych zewnętrznych.

Zobacz film

Zastosowanie: płaskie powierzchnie, lekko zakrzywione, witryny, promocje, wlepki

Producent: Neschen Produkt: Neschen Easy DOT White, szerokość rolki  mat 105, 137, 155 cm, błysk 137 cm

 

Folia monomeryczna biała na szarym kleju

Błyszcząca lub matowa. Trwałość materiału do 4 lat. Na szarym kleju permanentnym lub usuwalnym. Przeznaczone na podłoża płaskie lub lekko zakrzywione.  Materiał uniwersalny. Szary klej blokuje prześwitywanie grafik z podłoża - idealne przy naklejaniu na powierzchnie już wcześniej zadrukowane. 

Zastosowanie: płaskie powierzchnie, szyldy, zaklejanie powierzchni zadrukowanych

Dla przedłużenia trwałości wydruku zalecany monomerowy laminat UV

 

Folia OWV okienna - perforowana

Folia One Way Vision to perforowana - siatka, z czarnym tyłem po naklejeniu daje efekt lustra weneckiego. Folia PCW, okienna, dziurkowana na całej powierzchni, dzięki czemu przepuszcza światło. Z zewnątrz otrzymujemy grafikę pełnokolorową nietransparentną, od wewnątrz nie tracimy widoczności.   

Efekt lustra weneckiego nie zachodzi gdy wewnątrz pomieszczenia jest większe natężenie światła niż na zewnątrz (często można to zaobserwować w zimę, gdy w lokalu jest zapalone światło a na dworze jest już ciemno - w tym wypadku grafika jest ledwo lub niewidoczna)

Gwarantowana trwałość materiału wg producenta to 1 rok w przypadku zastosowania folii Mac Tac.

Zastosowanie: płaskie szyby, witryny, wystawy sklepowe

 

Folia polimerowa

Średniookresowa  samoprzylepna biała błyszcząca folia PCW. Stosowana do płaskich lub lekko pofałdowanych, zakrzywionych powierzchni - trwałe szyldy, grafika na pojazdach. Trwałość materiału do 7 lat. Dzięki swojej elastyczności - dopasowuje się do podłoża. Zawiera tzw. pamięć kształtu - po naklejeniu na głębokie przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu. Grubości 70 mikronów. Folia polimerowa błyszcząca z klejem kryjącym permanentnym.

Zastosowanie: płaskie i lekko zakrzywione  powierzchnie, szyldy, na samochodach bez wklejania w przetłoczenia

Producent: INTERCOAT Produkt: 1690 D18 P3XG lub Oracal
szerokość rolki:  105, 137, 152 cm

 

Folia z mocnym klejem do ścian i podłóg

(klej ok 4x mocniejszy od monomeru)

Specjalna folia do chropowatych powierzchni . Produkt ten można łatwo zastosować na ścianach z cegły lub betonu. LD3880 oferuje wysoką przyczepność początkową. Jest używana do  krótkoterminowych aplikacji. Produkt ma znakomitą stabilność wymiarową, a wydajność w szerokim zakresie warunków klimatycznych i fizycznych

Zastosowanie: chropowate materiały, ściany, podłogi

Producent: LG, szerokość rolki:  137  cm

 

Folia wylewana

Długookresowa folia o grubości 50 mikronów. Błyszcząca folia wylewana na kleju permanentnym kryjącym.

Zastosowanie: całościowe oklejanie pojazdów z przetłoczeniami (wypukłości i wklęsłości)

Producent: Avery, Produkt: 1104 szerokość rolki:  137, 152 cm, Producent: Avery, Produkt: 1105 szerokość rolki:  137 cm